«Καταιγίδα» o A.O.K. στο Σιδηρόκαστρο

Την πιο βαριά ήττα στην ιστορία του στο πρωτάθλημα της Γ εθνικής γνώρισε ο Εθνικός Σιδηροκάστρου που έχασε σήμερα με 6-0 στην έδρα του από την Καβάλα για την 8η αγωνιστική της Γ εθνικής.

Η ομάδα του Παύλου Δερμιτζάκη έδειξε από το ξεκίνημα του αγώνα τις προθέσεις της και κατάφερε να προηγηθεί στο πρώτο δεκάλεπτο με 0-2. Αυτό επηρέασε αρνητικά τη Σερραϊκή ομάδα που έχει πολλά νέα παιδιά στο ρόστερ της.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Σάκης Καρυπίδης έπρεπε να ρισκάρει και αυτό έκανε, έπαιξε με τρεις αμυντικούς, η ομάδα του βγήκε μπροστά αλλά φυσιολογικά έμεναν κενοί χώροι, τους οποίους εκμεταλλεύτηκαν οι έμπειροι και ποιοτικοί φιλοξενούμενοι που σήμερα ήταν και πολύ αποτελεσματικοί.

Τα γκολ:

9o Μετά από σέντρα του Τσούτση, ο Κώστας Μαρκόπουλος με κεφαλιά άνοιξε το σκορ (0-1)

11ο  Μετά σέντρα του Γιατσβίνοβιτς, ο Αλέξανδρος Τσούτσης με κεφαλιά έκανε το 0-2.

65ο Μετά από εκτέλεση φάουλ του Γιατσβίνοβιτς, ο Κώστας Μαρκόπουλος με νέα κεφαλιά έκανε το 0-3.

77ο Ο Γιώργος Γεμιστός ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 0-4.

89ο Μετά από σέντρα του Παπαδόπουλου, ο Κροάτης Σβεν Γιατσβίνοβιτς με σουτ έκανε το 0-5.

90ο + Μετά από ατομική προσπάθεια του Γιατσβίνοβιτς,  ο Νίκος Βαλαβανόπουλος διαμόρφωσε το τελικό 0-6

Εθνικός Σιδηροκάστρου: Τσιντσάρης Δ, Τσιντσάρης Ι, Τσιατμάς, Καρυπίδης ,Σαμαράς , Σπανίδης (55ο  Τσεμπερίδης)  ,Τοπάλ (75ο  Παπίτσας), Νικολαίδης ( 46ο Ράτσικας) ,Γεράκης,Μαυρουδής , Γέρμανλης .

Α.Ο.Κ. : Δήμιζας , Ζέρης , Λυμπεράκης , Τουμανίδης , Κασμερίδης ,Γαβριηλίδης (80ο  Θωμαϊδης) ,Βαλαβανόπουλος , Ψάλτης , Τσούτσης (59ο  Γεμιστός)  , Γιατσβίνοβτς ,Μαρκόπουλος (72ο  Παπαδόπουλος).

Φώτο: proininews.gr