ΠΙΕΡΕΑ – ΕΘΝΙΚΟΣ 0-4

Εύκολη νίκη για τον ΕΘΝΙΚΟ στα Πιέρεα Καβάλας με 0-4. Ανώτερη καθ’όλη την διάρκεια του παιχνιδιού η ομάδα επικράτησε με σκόρερ τους : ΔΗΜΗΤΡΑΝΟΠΟΥΛΟ στο 21′, ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗ στο 36′, ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗ στο 59’και ΡΟΒΑ στο 75′.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ :

18′  Κίτρινη κάρτα στον Κομνηνάκη για τράβηγμα.

19′  Κίτρινη κάρτα στους γηπεδούχους για δυνατό μαρκάρισμα στον Φεύγα.

21′  ΓΚΟΛ! Ο ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ κάνει την παράλληλη μπαλιά από τα δεξιά με τον ΔΗΜΗΤΡΑΝΟΠΟΥΛΟ να σταματάει την μπάλα και στην συνέχεια με πλασέ από την μικρή περιοχή να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα!

35′ ΠΕΝΑΛΤΙ. Ο ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ μπήκε στην περιοχή και ανατράπηκε από αντίπαλο.

36′  ΓΚΟΛ! Εύστοχη η εκτέλεση από τον ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗ στη δεξιά γωνία του τερματοφύλακα.

41′  Κίτρινη κάρτα στους γηπεδούχους για δυνατό μαρκάρισμα στον Πασχαλούδη.

46′  Αλλαγή. Εκτός ο Χατζησταυρίδης, εντός ο Ρόβας.

59′  ΓΚΟΛ! Λάθος στην άμυνα των γηπεδούχων, κερδίζει την κόντρα ο ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ και με σούτ από πλάγια θέση κάνει το 0-3!

61′  Αλλαγή. Εκτός ο Παναγιωτίδης, εντός ο Πελιτάρης.

75′  ΓΚΟΛ! Εκτέλεση φάουλ του ΦΕΥΓΑ με σέντρα από τα δεξιά, στο πρώτο δοκάρι ο ΡΟΒΑΣ με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δύχτια!

79′  Αλλαγή. Εκτός ο ΔΗΜΗΤΡΑΝΟΠΟΥΛΟΣ, εντός ο ΔΕΡΜΕΝΤΖΗΣ.

90′  Κίτρινη κάρτα στον Πελιτάρη για διαμαρτυρία.

ΣΥΝΘΕΣΗ ΕΘΝΙΚΟΥ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ : (ΓΑΔΟΣ ΝΙΚΟΣ), ΓΑΒΡΙΗΛΙΔΗΣ, ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ, ΚΟΜΝΗΝΑΚΗΣ, ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ Δ., ΧΑΤΖΗΣΤΑΥΡΙΔΗΣ (46′ ΡΟΒΑΣ), ΠΑΣΧΑΛΟΥΔΗΣ, ΦΕΥΓΑΣ, ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ (61′ ΠΕΛΙΤΑΡΗΣ), ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ, ΔΗΜΗΤΡΑΝΟΠΟΥΛΟΣ (79′ ΔΕΡΜΕΝΤΖΗΣ).