ΑΕ Χρυσό 3-1 Εθνικός : Εχασε μια μάχη !

Μετά την εμφατική πρεμιέρα κόντρα στον Λιθότοπο, ο Εθνικός γνώρισε την ήττα από το Χρυσό για την 2η αγωνιστική των playoffs και κάπως έτσι οι γηπεδούχοι μπήκαν δυναμικά στο κυνήγι της πρώτης θέσης, που οδηγεί στην Γ’Εθνική.

Η ομάδα του Σάκη Καρυπίδη αν και έκανε πολύ καλό πρώτο μέρος βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 24′ και το 1-0 αποτέλεσε και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Μπελίτος ισοφάρισε για την ομάδα μας στο 53′, αλλά το Χρυσό απάντησε δυο λεπτά αργότερα και εκεί ήταν που ουσιαστικά είχε κριθεί και η έκβαση της αναμέτρησης, με τον Εθνικό να μην έχει τα ψυχικά αποθέματα και τους γηπεδούχους να βάζουν και το κερασάκι στην “τούρτα” στο 80′ με τον Ζάγκα, ο οποίος ήταν και ο παίχτης του παιχνιδιού, καθώς πέτυχε χατ-τρικ για την ομάδα του.

Πλέον, το Χρυσό μείωσε στον πόντο την απόσταση από τον Εθνικό βάζοντας “φωτιά” στο μίνι πρωτάθλημα.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ(Σ.Καρυπίδης): Τσιντσάρης Δ. Τσιντσάρης Ι.(75’ Σιάμης), Ιωαννίδης, Καρυπίδης Δ., Σαχπατζίδης, Σπανίδης, Αβράμης, Μπελίτος, Μαλετσκάνοφ(82’ Γέρμανλης), Τσεμπερίδης, Τοπάλ(67’ Παρούκας).

Πηγή: sport-sidirokastro.blogspot.gr