ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ – ΕΘΝΙΚΟΣ 0-1

Με νίκη 1-0 στην Ελευθερούπολη και αήττητος (4 νίκες και 3 ισοπαλίες) έκλεισε την χρονιά ο ΕΘΝΙΚΟΣ. Κυρίως δύναμης και κέντρου το πρώτο ημίχρονο με λιγοστές φάσεις και για τις δύο ομάδες με τον ΕΘΝΙΚΟ ελαφρώς καλύτερο. Στο δεύτερο ο ΕΘΝΙΚΟΣ είχε 2-3 καλές στιγμές αλλά κυρίως αμυνόταν, οι γηπεδούχοι πίεζαν καθώς έχαναν με 0-1, δημιούργησαν 5-6 καλές στιγμές που σταμάτησαν στον εκπληκτικό σήμερα ΓΑΒΡΙΗΛΙΔΗ και στην άμυνα του κρατώντας έτσι την νίκη. Το γκολ για τον ΕΘΝΙΚΟ από τον  ΓΚΑ’Ι’ΤΑΤΖΗ στο 15′.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ :
15′  ΓΚΟΛ! Ο ΡΟΥΜΠΟΣ εκτελεί το φάουλ από τα δεξιά, απόκρουση των αμυντικών με την μπάλα να καταλήγει στον ΓΚΑ’Ι’ΤΑΤΖΗ που από το ύψος της μεγάλης περιοχής με υπέροχο ανάποδο ψαλίδι στέλνει την μπάλα στα δίχτυα!
18′  Κίτρινη κάρτα στον Πελιτάρη για διαμαρτυρία.
31′  Αλλαγή. Εκτός ο Πελιτάρης, εντός ο Ρόβας.
58′  Κίτρινη κάρτα στον Ρούμπο για δυνατό μαρκάρισμα.
62′  Αλλαγή. Εκτός ο Παναγιωτίδης, εντός ο Δέντσας.
64′ Δοκάρι για τους γηπεδούχους. Σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής αποκρόυει ο ΓΑΒΡΙΗΛΙΔΗΣ στέλνοντας την μπάλα στο δοκάρι και στην συνέχια απομάκρυναν οι αμυντικοί.
65′  Κίτρινη κάρτα στους γηπεδούχους για διαμαρτυρία.
66′  Κίτρινη κάρτα στους γηπεδούχους για δυνατό μαρκάρισμα στον Φεύγα.
82′  Κίτρινη κάρτα στους γηπεδούχους για διαμαρτυρία.
86′  Κίτρινη κάρτα στους γηπεδούχους για διαμαρτυρία.
87′  Αλλαγή. Εκτός ο Γκα’ι’τατζής, εντός ο Ταχματζίδης.
90′  Κίτρινη κάρτα στον Ρόβα για μαρκάρισμα από πίσω.
90’+2′  Κίτρινη κάρτα στον Ιωαννίδη για μαρκάρισμα.
ΣΥΝΘΕΣΗ ΕΘΝΙΚΟΥ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ : (ΓΑΔΟΣ ΝΙΚΟΣ), ΓΑΒΡΙΗΛΙΔΗΣ, ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ, ΠΑΣΧΑΛΟΥΔΗΣ, ΦΙΛΩΝ, ΠΕΛΙΤΑΡΗΣ (31′ ΡΟΒΑΣ), ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ Δ., ΡΟΥΜΠΟΣ, ΦΕΥΓΑΣ, ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ (62′ ΔΕΝΤΣΑΣ), ΓΚΑ’Ι’ΤΑΤΖΗΣ (87′ ΤΑΧΜΑΤΖΙΔΗΣ).