ΕΘΝΙΚΟΣ – ΚΑΒΑΛΑ 2-1

Νίκη με 2-1 για τον ΕΘΝΙΚΟ επί της Καβάλας με πάρα πολύ και θερμό κόσμο στις κερκίδες. Μέτριο το πρώτο ημίχρονο με λίγες καλές στιγμές και για τις δύο ομάδες, καλύτερο το δεύτερο μέρος με τον ΕΘΝΙΚΟ να κυριαρχεί σε όλους τους τομείς και να δημιουργεί πολλές ευκαιρίες. Τα γκολ για τον ΕΘΝΙΚΟ από τους :  ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗ στο 71′ και ΓΚΑ’Ι’ΤΑΤΖΗ στο 83′.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ :

26′  Γκολ για την Καβάλα όταν μετά από σέντρα από τα δεξιά παίκτης της Καβάλας με ωραίο ανάποδο ψαλιδάκι έκανε το 0-1.

45′  Κίτρινη κάρτα στον Ρούμπο για μαρκάρισμα από πίσω.

46′  Αλλαγή. Εκτός ο Ρόβας, εντός ο Κολοκοτρώνης.

51′  Αλλαγή. Εκτός ο Ταχματζίδης, εντός ο Γκα’ι’τατζής.

54′  Κίτρινη κάρτα στον Γκα’ι’τατζή για τράβηγμα.

61′  Κίτρινη κάρτα στον Κολοκοτρώνη γιατί συνέχισε την φάση μετά το σφύριγμα του διαιτητή.

71′  ΓΚΟΛ! Ο ΡΟΥΜΠΟΣ εκτελεί το κόρνερ με πάσα στον ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗ που σεντράρει με τον ΠΑΣΧΑΛΟΥΔΗ στο δεύτερο δοκάρι να πασάρει με το κεφάλι στον ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗ ο οποίος με γυριστό σουτ από την γραμμή της μικρής περιοχής να ισοφαρίζει σε 1-1!

74′  Κίτρινη κάρτα σε παίκτη των φιλοξενούμενων για μαρκάρισμα στον Γκα’ι’τατζή.

83′  ΓΚΟΛ! Ο ΡΟΥΜΠΟΣ σεντράρει από τα δεξιά με τον ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗ να κάνει την κεφαλιά πάσα στον ΓΚΑ’Ι’ΤΑΤΖΗ που με νέα κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα!

84′  Κίτρινη κάρτα στον Χατζησταυρίδη γιατί κατά τον πανηγυρισμό του 2-1 μπήκε στον αγωνιστικό χώρο.

90′  Αλλαγή. Εκτός ο Παναγιωτίδης, εντός ο Σαχπατζίδης Α.

ΣΥΝΘΕΣΗ ΕΘΝΙΚΟΥ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ : (ΓΑΔΟΣ ΝΙΚΟΣ), ΓΑΒΡΙΗΛΙΔΗΣ, ΤΑΧΜΑΤΖΙΔΗΣ (51′ ΓΚΑ’Ι’ΤΑΤΖΗΣ), ΠΑΣΧΑΛΟΥΔΗΣ, ΦΙΛΩΝ, ΧΙΤΖΙΟΣ, ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ Δ., ΔΕΝΤΣΑΣ, ΡΟΥΜΠΟΣ, ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ (90′ ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ Α.), ΡΟΒΑΣ (46′ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ).