ΕΘΝΙΚΟΣ – ΑΡΡΙΑΝΑ 4-0

Νίκη με 4-0 για τον ΕΘΝΙΚΟ επί των Αρριανών Ροδόπης σε ένα καλό παιχνίδι. Στο πρώτο μέρος καλύτερος ο ΕΘΝΙΚΟΣ με τους φιλοξενούμενους να ισορροπούν το παιχνίδι με το πέρασμα του χρόνου. Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι είχαν την υπεροχή έχασαν 2-3 καλές ευκαιρίες για να ισοφαρίσουν, με τον ΕΘΝΙΚΟ μετά το 60′ να ξαναπαίρνει τα ηνία, να δημιουργεί πολλές ευκαιρίες και να καθαρίζει το παιχνίδι. Τα γκολ για τον ΕΘΝΙΚΟ από τους : ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗ στο 15′, ΔΕΡΜΕΝΤΖΗ στο 62′ και στο 65′, ΙΩΑΝΝΙΔΗ στο 78′.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ :

1′  Κίτρινη κάρτα στους φιλοξενούμενους για δυνατό μαρκάρισμα στον Κολοκοτρώνη.

4′ Δοκάρι. Γυριστό σουτ από τη γραμμή της περιοχής του ΓΚΑ’Ι’ΤΑΤΖΗ στο δεξί κάθετο δοκάρι του τερματοφύλακα.
15′  ΓΚΟΛ! Ο ΡΟΥΜΠΟΣ από τα δεξιά τριπλάρει ωραία τον αντίπαλο του και βγάζει την σέντρα, με τον ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗ ανενόχλητο από την μικρή περιοχή να ανοίγει το σκορ με κεφαλιά.
28′  Κίτρινη κάρτα στους φιλοξενούμενους για μαρκάρισμα στον Ρούμπο.

30′  Κίτρινη κάρτα στον Ρούμπο γιατί εκτέλεσε φάουλ πριν από το σφύριγμα του διαιτητή.

50′ Δοκάρι για τους φιλοξενούμενους, μετά από κάθετη μπαλιά παίκτης των φιλοξενούμενων βγαίνει σε τετ-α-τετ με το πλασέ του να σταματάει στο δεξί κάθετο δοκάρι του Γαβριηλίδη.

52′  Κίτρινη κάρτα στον Γκα’ι’τατζή για σπρώξιμο.

53′  Κίτρινη κάρτα στους φιλοξενούμενους για μαρκάρισμα στον Γκα’ι’τατζή.

59′ Δοκάρι για τους φιλοξενούμενους, μετά από σέντρα και κεφαλιά ο ΓΑΒΡΙΗΛΙΔΗΣ με τα ακροδάχτυλα απόκρούει και στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

60′  Αλλαγή. Εκτός ο Κολοκοτρώνης, εντός ο Δερμεντζής.

62′  ΓΚΟΛ! Επέλαση του ΙΩΑΝΝΙΔΗ από αριστερά και παράλληλη μπαλιά με τον ΔΕΡΜΕΝΤΖΗ να αποφεύγει τον αντίπαλο του με ωραία προσποίηση και με πλασέ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα!

65′  ΓΚΟΛ! Ο ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ κλέβει την μπάλα και πασάρει στον ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗ που σεντράρει με τον ΔΕΡΜΕΝΤΖΗ να αποφεύγει τον αντίπαλο του και με πλασέ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα!

69′  Αλλαγή. Εκτός ο Ρούμπος, εντός ο Δέντσας.

73′ Δοκάρι για τους φιλοξενούμενους, μετά από απευθείας εκτέλεση κόρνερ η μπάλα βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι και καταλήγει άουτ.

78′  ΓΚΟΛ! Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ κερδίζει την κόντρα από τον αντίπαλο του με την μπάλα να φτάνει δεξιά στον ΔΕΡΜΕΝΤΖΗ που μπαίνει στην περιοχή και κάνει την παράλληλη μπαλιά με τον ΙΩΑΝΝΙΔΗ από την μικρή περιοχή ανενόχλητο να σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα.

82′  Αλλαγή. Εκτός ο Φίλων, εντός ο Σαχπατζίδης Α.

ΣΥΝΘΕΣΗ ΕΘΝΙΚΟΥ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ : (ΓΑΔΟΣ ΝΙΚΟΣ), ΓΑΒΡΙΗΛΙΔΗΣ, ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ, ΚΟΜΝΗΝΑΚΗΣ, ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ Δ., ΦΙΛΩΝ (82′ ΣΑΧΠΑΤΖΙΔΗΣ Α.), ΠΑΣΧΑΛΟΥΔΗΣ, ΓΚΑ’Ι’ΤΑΤΖΗΣ, ΡΟΥΜΠΟΣ (69′ ΔΕΝΤΣΑΣ), ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ, ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ (60′ ΔΕΡΜΕΝΤΖΗΣ), ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ.