Ισοπαλία Παλαίμαχοι Εθνικού – Κούλατα Βουλγαρίας

Με ισοπαλία έληξε ο διεθνής φιλικός ποδοσφαιρικός αγώνας μεταξύ των παλαιμάχων του Εθνικού Σιδηροκάστρου και της Κούλατα Βουλγαρίας που διεξήχθη την Τετάρτη 3 Απριλίου στην Κούλατα.

Ο αγώνας έληξε 1-1 , με τους παλαίμαχους του Εθνικού να προηγούνται με γκολ του Σκερλετίδη στο α΄ ημίχρονο. Η Βουλγαρική ομάδα ισοφάρισε με γκολ του Μπασλίεφ. Οι παλαίμαχοι του Εθνικού έπαιξαν καλύτερα και έχασαν δυο κλασικές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο με τον Σκερλετίδη και στο δεύτερο ημίχρονο με τον Κωσταντινίδη.

Οι συνθέσεις των ομάδων

Παλαίμαχοι Εθνικού : Αστάκογλου, Ιωαννίδης, Μεντής, Λεβέντης, Ζλατίντσης, Αβραμίδης, Κουρουκερέζης, Τσαβλίδης, Κρυστάλλης, Σκερλετίδης, Κωσταντινίδης, Ανδρεάδης, Ασλανίδης, Κούγκαλης.

Κούλατα : Τότσεφ, Γεωργκίεφ, Βαλιάνωφ, Πικιάνσκι, Μιλιούσεφ, Αγκούσεφ, Τρουσάνωφ, Ντιολγκέρωφ, Μπάσλίεφ, Χατζίεφ, Βλαδιμήρωφ, Μαντόλεφ, Πάντσεφ, Αγγέλωφ, Μπασλίεφ.

Διαιτητές : Σαββίδης, Ντούντος, Τσελεκίδης.

Στον αγώνα παρευρέθηκαν  μεταξύ των άλλων σύσσωμο το διοικητικό συμβούλιο του συλλόγου Παλαιμάχων Εθνικού, και ο δήμαρχος της Κούλατα, ο οποίος και έκανε και την πρόταση να διεξαχθεί και νέος αγώνας μεταξύ των δυο ομάδων στο Σιδηρόκαστρο.